Dynamostol Team

Hos os er det dig, der er i fokus. Vi giver dig den bedste siddeoplevelse med stole, der aktiverer og styrker dig, og som forebygger arbejdsrelaterede smerter.

Vi tror på, at en aktiv livstil skaber sundhed og velvære. Derfor har vi skabt stole, der holder dig i konstant bevægelse, så du undgår at blive træt i krop og hoved. Vores stole giver dig energi til at præstere dit bedste hver dag, samtidig med at du får mere overskud til alt det ud over arbejdet. Vi har fødderne solidt plantet i dansk designtradition. Vi skaber ergonomiske stole med elegante og tidsløse designs til nutidens og fremtidens arbejdspladser. Hos os går design og funktionalitet op i højere enhed, så stolen får lov at tale for sig selv.

På en Dynamostol sidder du dig stærk!

Anette Tønder Nielsen

Anette Tønder Nielsen

  • Salg / eksport
  • anette@dynamostol.dk
  • +45 4675 0970
Mogens Søndergaard Nielsen

Mogens Søndergaard Nielsen

  • Salg til sygehus
  • mogens@dynamostol.dk
  • +45 4081 8970
Torben Bjerre Kisbye

Torben Bjerre Kisbye

  • Produktion / Lager
  • torben@dynamostol.dk
  • +45 4675 0970
Jacob Lundsgaard

Jacob Lundsgaard

  • Adm. direktør
  • Jacob@dynamostol.dk
  • +45 4675 0970
Philip Lundsgaard

Philip Lundsgaard

  • Udvikling / Produktion
  • philip @dynamostol.dk
  • +45 4675 0970
Pernille Lundsgaard

Pernille Lundsgaard

  • Marketing
  • pernille@dynamostol.dk
  • +45 4675 0970
Mette Krebs

Mette Krebs

  • Ergonomisk konsulent / Salg
  • mette@krebsergonomi.dk
  • +45 4092 2142

INSPIRATION & TILBUD